GEZGİN: Ana Sayfa > Genel > Koca-Delisi legal-fahişeler!

Koca-Delisi legal-fahişeler!

Türkiye’de doğmuş-büyümüş, yurtdışında uzun süre yaşamamış olanlar, Müslüman Toplumların içindeki legal-fahişelerin farkına varamazlar. Bunu ancak dünyayı gezmiş, bilinçli şekilde düşünmüş, İslam’ı doğru anlamış vicdanlı  kişiler farkedebilirler.

Fahişeler, erkekleri cezbedip, onlara para karşılığında bazı hizmetlerde bulunurlar. Zararları sadece kendilerine ve müşterilerinedir.  Legal-fahişeler ise, daha sinsidirler. Toplum bunları kabullenmiştir. Fahişe-ruhlu olduklarını kimse farkdememiştir bile. „Hanımefendi rollerinde“  kocalarının, ailelerinin, toplumun kanını emerler, kendilerine hizmet ettirirler, para harcatırlar. Her zaman ilgi odağı olmak isterler. Sadece bu mu? Hayır! Her türlü hal, hareket ve konuşmalarıyla toplumun ruhunu bozarlar, insanları birbirlerine düşürürler. Dedikodularıyla, gıybetleriyle, fesatlıklarıyla toplumu huzursuz ederler.

Legal-fahişeler toplumun bozulmasına ve ahlaksız erkeklerin çoğalmasına destek olurlar.

****************************************************************

Bir erkekle para için evlenmek legal-fahişeliktir…
Tabi bazı erkekler de parayla taze-genç kadın satın alırlar, evlenirler, o ayrı.

****************************************************************

Bundan sonra herkesin daha bilinçli olabilmesi için,
„legal-fahişeler“ kimlerdir, açıklıyorum…

 

 1-Laik, anti-laik, zengin, fakir, tesettürlü, tesettürsüz, ilkokul-mezunu, üniversite-mezunu, genç-yaşlı, çirkin-güzel…Her çeşidi vardır bunların. Ama genelde taze veya güzel olup, ev-hanımı olanları çoğunluktadır. Yani tazeliklerini ve güzelliklerini çok geç olmadan pazarlamak isterler, çünkü meslekleri yoktur, çalışmak da istemezler. Ev-işi yapmayı da sevmezler. Temizlik yapan kadın tutarlar, onlara kötü davranırlar, emirler verirler, kocalarının kazandığı parayla ödemesini yaparlar.

Legal-fahişeler evde rahat oturup, dedikodu-partileri düzenlemek isterler. Bol bol gezip, alış-veriş yapmak isterler. Hayatları gezmek, süslenmek, güzel giyinmek, rahat yaşamak, takdir toplamak, dizi-izlemekten ibarettir.

 

2-Legal-fahişeler kendilerini adeta satışa çıkarırlar, evlenecekleri kişileri külfet altına sokarlar.

3-Legal-fahişelerin ortak özellikleri şunlardır: Toplum içinde „hanımefendi“ duruşları olabilir, ama olmayabilir de. Ama evde cadolozdurlar.  Bazıları ise mutlu olmasalar da, evde „mutluluk“-tiyatrosu oynarlar, eve para getiren kocalarını elden kaçırmak istemezler. Sinsidirler, huysuzdurlar, kibirlidirler, inatcıdırlar, cahildirler. Başkalarının mutluluklarını kıskanırlar. Sürekli herkesten ilgi-sevgi görmek, takdir edilmek isterler.

 

4- Legal-fahişeler Ahlaksız erkeklerin lobisi“ni desteklerler: http://www.zehrayavuz.com/2012/10/ahlaksiz-erkeklerin-lobisi/
Legal-fahişeliği de „ahlaksız erkeklerin lobisi“ destekler. Bunlar ayrılmaz ikilidirler.5- Legal-fahişeler erkek-delisidirler. Oğlan çocuklarını çok aşırı şekilde severler, şımartırlar. Kendi öz kızlarını dahi rakip olarak görenleri vardır. (=Bilimsel araştırma sonucu)

6-Legal-fahişeler sadece „çıkarları“ olduğu için evlenirler. Kocalarını sevmezler, seviyor gibi yaparlar. Kocaları da saf olduğundan, mutlu bir ailede yaşadıklarını zannederler. Hayatları yüzeyseldir. Hatta bu tür legal-fahişe karılar  kocalarından nefret ederler, belki beddua bile ederler. „Çıkar-ilişkili evlenmenin“ ahlaki olduğunu savunmak için „evlilikte zaten karşılıklı ihtiyaçlar da giderilir“ derler. Allah’tan ve Cehennemden korkmasalar, kocalarına itaat da edecek değillerdir. Toplumun baskısından çekinmeseler, evde iş yapacak da değillerdir. Çocuklarıyla ilgileniyor GİBİ yaparlar. Ama onlara sadece „şunu yap, bunu yap“ diye azarlarlar, tehdit ederler.

7-Legal-fahişeler erkekleri her zaman överler, onları çok severler, asla eleştirmezler. Erkekleri eleştiren kızlara-kadınlara  „feminist, erkek-düşmanı, huysuz…“ tarzında hakaretler ederler. Hatta onların „psikolojik hasta“ olduklarını dile getirirler. Kıskançlıklarından çatlarlar. Ekonomik özgürlükleri olsa, 5 dakika dahi kocalarının yanında durmazlar. Daha zengin, daha yakışıklı koca bulsalar, anında boşanırlar.

8-Erkek-delisi olduklarını gizlerler. Ayet ve hadislerin arkasına sığınarak, „kocaya itaat“ diye kendi nefislerine hoş gelen ayet-yorumları yaparlar.

9-Legal-fahişelerin en büyük korkuları kocasız kalmaktır. Evde kalmaktır. Dul kalmaktır.


10-Legal-fahişelerin genelde narsistik kişilik bozuklukları vardır. Bunların bazıları ihtiyaçları olan ilgiyi çekebilecek kadar yetenekli ve başarılı olabilirler. Böylece her hangi bir problem yaşamazlar ve gayet sağlıklı görünebilirler. Kişiliklerinin olumsuz taraflarını genelde inkar ederler ya  da mantıklı açıklamalar getirirler. Bu legal-fahişelerin  bir ilişkiye girmesinin (veya evlenmesinin) iki nedeni vardır. Ya arzu ettikleri bir noktaya ulaşmak (mevki, sosyal-statü, para, pozisyon vs.) ya  da mükemmelliklerini sürekli onaylatıp destekleyecek birine duydukları ihtiyaç. Aslında tedavi olmaları gerekir.

11-Evlenene kadar en anlayışlı, en mülayim, en hanımefendi rollere bürünürler. Evlendikten sonra  haset ruhlarını ortaya çıkarırlar.


12-Kasları gelişmiş erkeklere bayılırlar. Kocaları hasta olsa, hayatı onların burnundan getirirler. Legal-fahişelerin kocaları asla hasta olmamalıdırlar, hep sağlıklı ve dinç olmalıdırlar, sürekli köle gibi çalışmalıdırlar, para kazanmalıdırlar. İnsaniyet ve vicdan yoktur bu tür kadınlarda. Erkekleri para-cüzdanı gibi görürler.

13-Misafirliklere gittiklerinde her kıza-kadına „Kaç yaşındasın, evli misin? Kaç yaşında evlendin? İlk çocuğunu kaç yaşında doğurdun? Kocan ne iş yapıyor?“ gibi sorular sorarlar. Eğer kendilerinden daha mutlu olan, daha iyi durumda olan kadınlar varsa, öfkelerinden kıpkırmızı olurlar. Kıskançlıktan çatlarlar. Her yerde kocalarından ve oğullarından bahsederler, onları överler. Ya da kocalarından şikayetci olur gibi konuşup, dolaylı yoldan „benim kocam var“ havalarına girerler.

14-Kocasız kalma korkusundan, kocaları ne derse yaparlar. Kocalarını sevmiyorlarsa, cinsel ihtiyaçlarını gidermede çok uyuşuk ve suratsız davranırlar. Kocalarından cinsel-istek gelmesin diye kasıtlı olarak bakımsız kalırlar. Yatakta  buzdolabı gibidirler. Cilve yap(a)mazlar. Kocalarının fantezilerini reddederler. Bunlara göre cinsellik „girip-çıkmaktan“ ibarettir. Bunun haricinde her şey sapıklıktır. Dinen helal olsa bile, sağlık açısından sorun olmasa bile, her şeyi reddederler. Hatta tiksinirler.

15-Üniversite mezunu iseler, araştırma sonuçlarını bilinçli olarak erkeklerin lehine yorumlarlar. Yani bilim-adamının asla yapmaması gereken yanlışı kasıtlı olarak yaparlar! Bunlara asla güvenilmez.

 

Fahişe ruhlu hatunlar iş hayatında da büyük yer teşkil ediyorlar ve aynı ruh ve beden fahişeliğine ait tüm dümen ve ayak oyunlarını iş yerindeki diğer hak etmeyen kadınlara uyguluyorlar. Yani hakkı ve namusu ile çalışana göz açtırmıyorlar, hatta iş kapmak veya mevcut işinde ilerlemek için de, evli ya da bekar, dul olması önemli değil, aynı fahişeliği yapıyorlar ve hızlı yükseliyorlar. Hak etmeden, hak yiyerek kariyer yapıyorlar ya da ayak kaydırıyorlar.


16-Evli olmayan kızlardan-kadınlardan korkarlar. Kocalarını elinden kapacaklar diye tir-tir titrerler. Bu korkularını toplumu uyarır gibi yaparak söylerler. Etraf evlenememiş kızlarla doluymuş diye yakınırlar, derdi onlara düştü ya. Kocaları başka bekar-dul kadınlara yönelir diye korkarlar.

 

17-Mert ve dürüst kızlara-kadınlara „erkekleşmiş“ derler. Kendilerinin sinsi-cadoloz olduklarını gizlerler. Kızların/kadınların bilinçli-vicdanlı-kişilikli olmaları, legal-fahişeleri aşırı derecede rahatsız eder. Herkesin asalak olmasını, birilerine muhtac kalmalarını isterler.

18-Legal-fahişelerin bazıları muska-büyü yaptırırlar.

19- Legal-fahişelerin en çok zevk aldıkları şey: Misafirlikte „Evliyim, çocuk doğurdum. 17 yaşımda evlendim.“ demektir. Yani mealen „17 yaşımdan beri s…şiyorum“ demek istiyorlar!

20-Ahlaksızdırlar, karaktersizdirler, terbiyesizdirler.

21-Bunlara göre kadınlar ikiye ayrılır. Bir: Feminist  Iki:Kendi türlerinden olan koca-delileri. Bu iki tür haricinde ORTA-YOLU bilmezler. Bilinçli, vicdanli, dürüst kızları-kadınları  ASLA kabullenemezler.

22-Sürekli ilgi ve sevgi görmek isterler. Kocalarına  hediyeler  almaları ve yapmacıktan romantik olmaları için diretirler, hatta emrederler. Kocaları pahalı hediyeler alacak durumda değillerse, huysuzlaşırlar. Yuvayı Cehenneme çevirirler. Bunların kocaları eve giderlerken kendilerini hiç iyi hissetmezler. Hatta teselli bulmak için kültürlü bir sevgili edinirler.

23- Legal-fahişeler evin ihtiyacları için ayrılan paralardan kenara koyarlar, kocalarından gizli para biriktirirler. Para bunlar için çok çok çok önemlidir. Biriktirdikleri paralarla kendilerine lüks eşyalar alırlar. Kocalarına sormadan mühim konularda kararlar verirler. Sonradan herşey ortaya çıktığında iş işten geçmiştir.

24-Kocasız kaldıklarında, başkalarının kocalarıyla yaşamaya başlayabilirler. Yuva yıkarlar ama umurlarında olmaz. Legal-fahişelerde zerre kadar vicdan yoktur. „Kalbimize bu sevgiyi koyan Allah bizi birleştirdi“ derler.

25-Birbirlerine münasip olabilecek bekar kız, bekar erkek tanısalar bile, asla aracı olmazlar, birileri mutlu yuva kuracak diye ödleri kopar, kıskançlıklarından çatlarlar.. .Sadece  çıkarları oldukları kişilere bu gibi konularda destek olurlar.

26-Oğullarını şımartırlar. Legal-fahişelerin oğulları genelde böyle olurlar:
“Efendi gibi görünen” ama egosu şişmiş, nefsi kabarmış, tahammülsüz,  sorunlarla boğuşmak istemeyen, sebepsiz gurur yapan, ahlaki sınırları gevşek, alaycı, sorunları birlikte çözmek istemeyen, çabuk sinirlenen, güven hissi veremeyen, küfreden, tehdit eden, ailesine diktatör gibi davranan, sosyal-statüsü yüksekte olmayanları azarlayan-ya da hakir görücü imalarda bulunan (Mesela garsona, “çirkin”görünümlüye-engelliye-yaşlı insanlara vb.), fikrinden asla vazgeçmeyen-inatçı, aşırı derecede keyfine düşkün, hep haklı olmak isteyen, hatasını asla kabullen(e)meyen, kendi hatalarını görmezlikten gelen ama başkalarının hatalarına sıfır tolaranslı olan, ilgisiz-sevgisiz, asla eleştiriye gelemeyen, sevgi göstermeyi-duygularından bahsetmeyi kılıbıklık zanneden, sert mizaclı, kendisini+ahlakını geliştirmek istemeyen, menfaati olmadığı insanlarla asla ilgilenmeyen-uğraşmayan, sadece kendisini ve kendi ailesini düşünen egoist…

 

27- Legal-fahişeler kızların-kadınların çalışmalarına karşı sıfır toleranslıdırlar. Bunlardan nefret ederler, hatta namuslarından şüphelenirler. Çünkü kendileri çalıştıklarında her önlerine gelen erkeğin kucağına otururlar, herkesi de kendileri gibi zannederler.  Kızlar-kadınlar bu tür legal-fahişelere göre evde oturmalıdırlar. Sebepleri: 1-Kocaları başka kızları-kadınları görüp de,  aşık olurlar diye korkarlar. 2- Hayatın binbir türlü sıkıntılarından habersizdirler. Zannederler  ki, herkesin kocası ya da zengin babası/erkek-akrabaları var.

 

28-Dul-kadınlara da tahammül edemezler. Bunların da ahlakından süphelenirler. Ama dul-kadınların evlenmelerini de istemezler, kıskanırlar. Evlenecek olan olursa „dul-karıya bak, hemen de koca buldu“ derler.29-Yaptıkları bunca kötülükten ötürü korkarlar, ama belki. Genelde kötü-kadın olduklarını asla kabullenmek istemezler. Yaşlı komşularına evde yaptıkları yemekten bir tabak götürürler. Bu iyiliği yaptılar diye kendilerini melek zannederler. Halbuki rahatlık içinde hazır koca-parası yiyen bir kadının yaptığı bu iyilik, çok büyük nefis-terbiyesi gerektiren bir şey değildir.

30- Legal-fahişeler  insanlara yardım ettiklerinde nefisleri kabarır. Halbuki iyilik etmek, yüksek-kalite ahlaklı olmanın delili değildir. İyiliği herkes yapabilir,  yedi kat eller bile iyilik yapabilirler. Başkalarının mutluluğunu kıskanmamak, asıl nefis-terbiyesi gerektiren şey budur! Fakat bu legal-fahişeler genelde kıskanarak başkalarının dedikodusunu ettiklerinden, insanları çok mutsuz ederler. Yaptıkları iyilikler dahi zayi olur.

31-Legal-fahişelerin en belirgin özelliklerinden birisi de şudur: Genelde ev-kızı olarak evlenirler. Sonradan kocalarına direterek, okumaya  başlarlar. Okuyan kızları yıllardır kıskanmışlardır çünkü. Okurlar ama kimseye faydalı olamazlar. Çünkü ilim-ehli değildirler. „Okudum“ demek için ya da kendi çürük-fikirlerini insanlara dayatmak için okurlar. İnsanları saptırırlar.

32-Vicdansızdırlar. Sorumluluk sahibi değildirler. Savurgandırlar, pasaklıdırlar. Bunların yetiştirdikleri çocuklar  ya sevgisiz  ya da aşırı sevgiyle büyürler.  Ölçsüz  kadındırlar.

33-Evlenmeselerdi, evlenemeselerdi, büyük ihtimal fahişe olurlardı. Allah c.c. bunlara acımış da, Müslüman bir toplumda, vicdanli bir ailede dünyaya gelmişler. Avrupa’da alkolik bir babanın, işsiz ateist bir annenin yanında büyüselerdi, büyük ihtimal, sokaklarda fahişelik yaparlardı.  Müslüman Toplumda büyüdükleri ve Allah’ın izniyle+yardımıyla evlenebildikleri için, toplumda kabul görmüs, sosyal-statü kazanabilmiş, hatta belki saygı bile duyulan „hanımefendi“ kategorisine girebilmişlerdir. Yüzleri melek gibi görünse dahi, dilleri yılan gibidir. Yok canım, aklınıza hemen bağırıp-çağıran cadoloz karılar gelmesin. Bunlar kibarca, medeni kelimelerle dolaylı yollardan küfretmeyi, hakir görmeyi, kınamayı çok iyi becerirler. Bunlara saygı bile duyulur. „X-Hanım çok temiz, çok hamarat, çok iyi ahlaklı“ denilir ama onların içlerindeki fesatlığı, kıskançlığı, öfkeyi herkes anlayamaz. O yılan dilleriyle kimlerin yuvalarını yıktıklarını, kimlerin hayatlarını mahvettiklerini sadece Allah c.c. bilir.

34-Kocalarının ve oğullarının her işini yaparlar. Neden? „Kıymetimi bilsinler, ben evde olmayınca eksikliğim hissedilsin“ diye düşünürler. Çünkü kocalarını sadece hizmetçilikle ellerinde tutabilirler. Başka bir meziyetleri yoktur. Kişiliksizdirler, kültürsüzdürler. Sıkıntıya gelemezler.  Bunların kocaları genelde yüksek seviyede sohbet edebilmek için iş-yerlerinde, sokaklarda, sosyal-medyada kültürlü genç-kızlarla iletişime geçmeye çalışırlar. Legal-fahişe karılarıyla sadece dizi izleyebilirler ve bazı günlük işleri konuşabilirler. Ne yapsınlar, yıllar sonra kültürlü bir kadının eksikliğini bariz derecede hissetmeye başlarlar.

35-Çocuklarla ilgilenmek bunlara zor gelir. Sabırsızdırlar.

36-Bekar-kızların üzerine çabuk evlenmeleri için baskı uygularlar ki, aceleyle evlensinler. Iyi bir insan seçebilme şansları olmasın. Zaten bu tür legal-fahişe karıların „annelikleri“ yüzünden, Müslüman Toplumlarda iyi ahlaklı, kültürlü, çalışkan, güvenilir erkek sayısı çok azdır. Erkekler/oğlan-çocuklar genelde şımartılır.

37-Legal-fahişeler kızlara „evde kalmış“ derler.

38-Legal-fahişeler koca-delisidirler, koca-delisidirler, koca-delisidirler.

39-Legal-fahişeler kocasız yaşayamazlar. Erkeksiz duramazlar.

40-Legal-fahişeler  oğullarını kendilerine bağımlı yetiştirirler ki, oğulları düğün sonrası  geline bağlanmasınlar. Yalnız kalmaktan çok korkarlar. Legal-fahişelerin  samimi arkadaşları da yoktur.

41- Legal-fahişeler erkeksiz duramazlar. Kocaları öldüğünde, gözleri fıldır-fıldır etrafı süzer. Bir erkeğin evli-bekar  olması hiç farketmez. Her erkeğin kucağına atlarlar. Çalışmak, para kazanmak zor gelir bunlara. Baba evinden,  koca-evine gittikleri için, rahata alışkındırlar. Hazır koca parası yemek varken, neden yorulsunlar ki?

42-İslam’a göre evlilik, mutlu yuva kurmak, sağlıklı nesiller yetiştirmek içindir. Ama bu legal-fahişeler evlilikleriyle bile herkesi mutsuz ettikleri gibi, büyüttükleri çocukları da topluma her türlü zararı verirler. Legal-fahişeler uyuşuk, kibirli, tembel, şımarık, cahil, kültürsüz, bilinçsiz, vicdansız, öfkeli, tahammülsüz nesiller yetiştirirler.

Yani legal-fahişeler İslam’daki evliliğin özünü de bozarlar!!! Müslüman Toplumları güçsüzleştirirler!


Yukarıda saydığım özelliklerin büyük bir kısmına/hepsine uyan kadınlar legal-fahişedirler.
Yukarıda saydığım özelliklerin birkaç tanesine uyan kadınlar, legal-fahişe değildirler.

Not 1 : Koca-delisi legal-fahişeler bu yazıya çok kızacaklar.
Not 2: Bu yazıyı TAMAMEN okumayan lütfen BU YAZI HAKKINDA benimle muhatap olmasın! Bütün açıklamalar ve cevaplar BU YAZININ içindedir! Yüzbin kere AYNI CEVAPLARI tekrarlayamam!!!! Bu yazıyı ANLAMAMAZLIKTAN gelenlere de CEVAP YAZMAYACAĞIM!  Cevap yaz(a)mıyorsam anlayın ki, CEVAP BU YAZININ İÇİNDEDİR!!! Ya da artık cevap yazacak vaktim yoktur veyahut cevap yazmaktan bıkmışımdır. Lütfen mazur görün.Yazı size ÇOK UZUN geliyorsa, birkaç günde okuyun lütfen. Bu yazı bir bütün olarak yazılmadığında, her zaman eksik-yanlış bilgi verecektir!

10.10.2012
Zehra Yavuz

 

Did you like this? Share it:
10

Ekim


10.830 Okunma
Yazan: Zehra Yavuz


“Koca-Delisi legal-fahişeler!” için 52 Yorum

 1. eylül gün diyor ki:

  hemen hemen doğru ama hepsine katılmıyorum . hayat çok farklı ve yaşam hayata göre şekillenir herkes bir değil her yaşam aynı değil.

 2. Savaş kilic diyor ki:

  Türk kadınının kocalarıyla bile konusamayacaklari bazı konuları burada açıkça yazmanızdan dolayı sizi tebrik ediyorum.Tespitlerinizi ilgiyle takip ediyorum.
  Selamlar.

 3. Zeynep Arzu diyor ki:

  Para bu kadar önemli olmaya başladıkça dünyada, para ve statü, rahat yaşam için evlenen, erkeğe sadece bu yönleriyle bakan kadın sayısı sürekli artıyor. Ben de çoğu zaman kendi kendime “Bunun imzalı-yasal fahişelikten ya da metreslikten ne farkı var?” diye sormuşumdur. Sen yazmışın, eline sağlık:) Evlilikte atılan imza ile toplumda “güya” saygınlık kazanılıyor. Ama bu imza, o fahişe ruhu örtmüyor ne yazık ki. Gerçek fahişeler işlerini açık ve net şekilde yaptıkları için çok daha mertler ve zararları da bu “yasal örtü” ye sığınan kadınlar gibi fazla değil. Bu tipler giderek yaygınlaşıyor, kanser gibiler….

  Bir kadının paraya ve özellikle oğlan evlada aşırı düşkünlüğü, bilinçaltında “rahim enerjisi” ile yaşadığını gösterir. Olayın psikyatri yönünden açılımı budur. Yani gerçek kadınlığı aslında öğrenemeyen, bilemeyen ama daha kadınlık nedir keşfetmediği halde hemen evlenip, sıra ile çocuk -özellikle oğlan- doğurmaya başlamış kadın tipleri. Zaten genelde kocalarını sevmedikleri, para makinası olarak gördükleri için, bilinçaltlarında gerçek sevgilileri oğullar olur bu tiplerin. Oğulları hiç büyütmezler, oğullar evlendiğinde mutlaka gelinle arızalar çıkarırlar.

  Daha önceki bir yazı yorumumda da buna değinmiştim. Psikyatrist doç. Nusret Kaya bunların analizleriyle ilgili çok güzel yazılar yazıyor, tavsiye ederim.

  • erdoğan sarıca diyor ki:

   NASIL YANİ GERÇEK KADINLIĞI KEŞFETMESİ İÇİN EVLENMEMESİ ÇOCUK YAPMAMASIMI GEREKİR ELBETTE EVLATLARINI KZI ERKEK DİYE AYIRMAMALI AMA KADIN ÖNCE ANNE OLABİLMELİ (Erdogan Bey, hayir, yanlis anladiniz iste. GERCEK ANLAMDA iyi ahlakli, bilincli, hassas olunmali. Isteyen 16 yasinda da evlensin, hatta 8 cocuk dogursun. GERCEK ANLAMDA iyi bir anne ve iyi bir es ise, ne ala, ben buna cok sevinirim. Kadinin, kendisini, ahlakini DEVAMLI SEKILDE gelistirmesi lazim! AYNI SEVIYEDE KALMASIN diyorum. Nefsini terbiye etsin. Sürekli onun-bunun mutlulugunu kiskanmasin. Kendi kusurlariyla ugrassin. Toplumdaki bazi kötü durumlari düzeltmek istiyorsa, bunu insanlara saldirmadan, dedikodu etmeden, güzel bir dil ile nasihat ederek, insanlari rencide etmeyerek yapsin.Zehra Yavuz)

 4. Cihangir diyor ki:

  Çalıştığım yerde de anlattığınıza benzer kadınlar var. Tam bir çirkeflik aşağılık işler ..Allah muhafaza üzerlerden ırak pek çok durum var ama yazılamaz tabii.

 5. hüseyin kılınç diyor ki:

  yazıyı face profilimde paylaştım. bu ülke insanlarının kendileriyle yüzleşme zamanı geldi de geçiyor. erkeği kadını farketmiyor… erkeklerle ilgili yazıyla erkeklerin suratında tokat gibi patlayan yazıdan sonra kadınlar için yazılmış bu yazı da kadınların suratında tokat gibi patlayacaktır.

  insanın kendisiyle, çevresiyle yüzleşmesi hayli sarsıcı oluyor. ve bizim buna (sarsılmaya) çok ihtiyacımız var.

 6. Arif Yilmaz diyor ki:

  Zehra Hanım Legal fahişeler adlı yazınızı ancak Legal fahişeler içinde yaşamış olup, gerçek mümine bir hatun olmaya karar vermiş bir kadının tespitleri olarak okudum, paylaşımınıza tşk ler.

 7. ayse r diyor ki:

  peki bu legal fahişelerden bi sürüsü yakınıınzdan biriyse yani kayın validenizse ,nasıl davranmamız gerekir bunu da yazsanız güzel olurdu….yanlı bi yorum değil,gerçekten çok eşleşme var (Merak etmeyiniz, onlari da yazacagim insallah, ömrüm yeterse…Diger önemli konulardan sonra sira gelirse…Zehra Yavuz)

 8. şebnem diyor ki:

  çok isabet etmişsiniz .

 9. şebnem diyor ki:

  yorum eksik gelmiş başlığı beğenmemiştim çok sert (Baslik cok sert degil. Legal-fahiselerin Müslüman Toplumlara verdikleri zararlar cok büyük. Baslikta yazdigim az bile. Zehra Yavuz)

 10. yılmaz baştaş diyor ki:

  legal fahişeler adlı yazınızı okudum. sizin anlattıklarınızı bizim gözlerimiz görüyor. iyi de bir kadın neden böyle davranır, asıl bunu da yazmanız gerekir. acaba kendi anlayışına göre böyle yaparsa mı hayatta azıcık itibarlı olacağını zannediyor veya aile içi egemen erkek anlayışımı böyle davranmaya zorluyor kadını veya egemen erkek islam anlayışı mı kadını zorluyor veya kaba gücün yanında güçsüzlüğünden var olma meydan okuyuşumu veya size göre niye bu davranışları sergiler kadın yoksa ALLAH kadın yaşayışını böyle mi proglamladı nedenleri yazarsanız yazınızı tamamlamış olursunuz. yazının içinde cevaplar var demişsiniz öyle ele avuca sığar bir cevap olduğunu da söyleyemem ama şunu söyleyeyim: güzel çalışma yapmışsınız tabi anlattığınız kadın pofili kadının tahmin yüzde kaçıdır [ herşeyden önce siz de kadınsınız] sizin yazılarınızla tanışmama sebep olan hüseyin kılınç arkadaşıma da teşekkür ederim….inşaallah yazılarınızın hepsini okumaya çalışacağım ……baki selamlar

 11. yılmaz baştaş diyor ki:

  yazınız için teşekkürler yorum mutlaka yazacağım

 12. Hasan Seyre diyor ki:

  Legal fahişelik.toplumun kabul ettiği bir meslek olarak.eğer anne ve baba hüviyetine bürünebiliyorsa onu reddedemezsiniz.Çünkü diğer kesim ona sahip çıkıyor ve doğru buluyor. Ancak ne yapabilirsiniz..Görünür hale getirerek eleştirilebilirsiniz. Çünkü legal fahişeliğin arkasında duran ve onları koruyan güç..Görünmez halde durur ve Dünyadaki gelenek, görenek,izmler ve sistemleri kendilerine hizmet için oluşturmuş ve Resmiyeti kendi kültlerinden çıkararak kadınlara da kabul ettirmiş erkek egemen kültürüdür. Çünkü erkek egemen kültüre hizmet ettikleri ve onların bir talebini de yerine getirdiklerinden,sahip çıkarlar.
  Ve öyleki onları koruma altına alacak ilkeleri de vaaz etmişlerdir. Erkek kültür bu amaçla futursuzca ve yüzleri kızarmadan Dinlere bile Madde ekleyebiliyor. kadınlar da imansız kalmayayım, cennetden olmamayayım diyerek kolayca kabulleniyorlar. Kadınlar grubu bu tip yola başvuran hemcinslerini iğrenerek seyrediyorsa ve onaylamıyorsan da..ne yazik ki kontrol altına alabilecek durumda değillerdir.
  Hatta yaşın yanında kuru yanar misali..normal bayanlarn da..Bu tarz hizmetten hoşlanan erkekler tarafından Legal fahişe gibi davranmaya da itilebilir.

 13. asuman diyor ki:

  canım döktürmüşsün yine doğru söze ne denir ALLAH CÜMLEMİZİ RAZI OLACAĞI HANIM KULLARINDAN EYLESİN AYRICA HÜSEYİN KARDEŞİN SÖZLERİNEDE KATILIYORUM ALLAH YAR YARDIMCIN OLSUN SELAM SEVGİLER

 14. Ali KILIÇ diyor ki:

  Sessiz düşünmeye alışmış bir toplumda, yine sadece sessiz olarak düşünülmüş bir konuyu böylesi bir gözlem,analiz sonucunu paylaşıma sunan arkadaşımın bayan veya erkek oluşuna bakmadan, tebriklerimi sunuyorum. Sanki bir konuyu önceden ele almış bu konu üzerine görevi varmış gibi titiz bir gözlem yapmak suretiyle, sebep-sonuç ilişkilerine değinerek çok fazla ispata gitmeden kaleme aldığı bu makale mi ? diyeyim . Araştırma mı ? diyeyim. Çok iyi ve başarılı bu yazıyı 4 kez okudum. Sanırım daha çok okuyacağım .Sizlerden çok öğreneceklerim var. Teşekkürler bu paylaşım için. Teşekkür ederim bu ve benzeri yazılarınız için. Uzun bir süre geçmeden, bu yazıyı biraz sindirdikten sonra ; ben de bazı katkılarda bulunmak isterim. Saygı ile HOŞÇAKALIN

 15. Sanal V. diyor ki:

  legal fahişelik yazın mükemmelmiş. eline sağlık

 16. zekiye g. diyor ki:

  bu anlattiginiz tarzda kadinlardan etrafimizda o kadar cok varki hangi biriyle basedilir bilinmez

 17. uysal a. diyor ki:

  zehra hanım çok uzun ve derin bir gözlem yapmışsınız elinize sağlık

 18. B. diyor ki:

  yazinizi okurken sizin yuzunuzden mahalledeki butun komsu teyzeleri tek tek yargiladim. Kendimi kotu hissediyorum sanirim :D la beni onlar da buyuttu, kavga etcem bak :) saka bi yana elinize saglik guzel calisma olmus :)

 19. Elif K. diyor ki:

  Ben size ne kadar delikanlı olduğunuzu söylemiştim değil mi? Helal olsun. Süperdi. Kendileri gibi olmayanları yaftalayıp toplumda ezmeye çalışıyorlar. Ahlaksız erkekler lobisi ve söz konusu Legal hatunlar. Dilleri beyinleri yürekleri çirkef kuyusu bu ittifaka mensup olnaların.

 20. Hasan Y. diyor ki:

  yazınızı okudum emeginize saglık. Legal fahişeleri bu yola iten bence biz erkekleriz nedense daha çok kıymet veriyoruz onlara!

 21. Ümit K. diyor ki:

  demekki yüzde yetmiş kesimi sevmiyo kocalarını onun icin yermilik kızları erbil ve ağaoğlu gibi insanlara gidiyor.

 22. Gönül Ü. diyor ki:

  tebrik ederim elinize kaleminize sağlık bu tespitleri bir kadın olarak yapmanız daha anlamlı kılıyor.

 23. Hüseyin K. diyor ki:

  vay canına….inanılmaz. müthiş…okurken başım döndü. Tebrikler.

 24. dindar s. diyor ki:

  maksimum oranda dobra olmuş ama tespitler yüzde yüz doğru. Türk erkekleri adına tebrikler.

 25. Avni A. diyor ki:

  Teşekkür ederim kaleminize sağlık

 26. Elif G. diyor ki:

  Yazınızın tamamında ilginç tespitlerde bulunmuşsunuz. Hiç bu açıdan bakmamışım insanlara, farklı bir bakış açısı.

 27. Filiz G. diyor ki:

  cok sert ama bazı kelimeleri yumusattigimiz takdirde dogru tahlil

 28. ozge diyor ki:

  zehra hanım yine yazınızda ortalığı yıkıp geçirmişsiniz tebrikler. Çok iyi tespitler ve çok iyi yerlere deginmissiniz, bravo. zaten boyle kisiliksiz kadınlar yüzünden cekiyoruz ve yetistirdikleri erkek evlatları da cabasi

 29. Aytekin K. diyor ki:

  değerli zehra hanım yazıların güzel yüreğine kalemine sağlık…

 30. Aysee diyor ki:

  uzun fakat açık yüreklilikle yazılmıs bir yazı…özellikle 26.madde ülkemizde en çok rastlanılan sebep/sonuç olsa gerek…

 31. erkan diyor ki:

  Demiştik ya: “Erkek kadına hakim olmak için para kazanır, kadın paraya hakim olmak için erkek.”

 32. Delic. diyor ki:

  madolyonun diğer yüzünde ise, manken gibi bayanlar arayan erkekler var. Paralı erkek isteyen bayanlarla bunların farkı yok.

 33. Rafet K. diyor ki:

  Hocam müthiş bir yazıydı. Söyleyecek bir şey bulamadım.

 34. Kara B. diyor ki:

  kendileri topluma faydalı birey olamadıkları için koca arıyorlar. Bağırsak tenyası tiyneti asalaklar işte. Kocaları ileride daha genç ve güzel bir kadına aşık olup bunları boşayınca ne halt edecekler? Onu düşünmüyorlar.

 35. Fatih Y. diyor ki:

  Yazı mükemmel…

 36. Yağmur diyor ki:

  Okudum, yazının içinde kayboldum. Anlayan olduğu kadar anlamayan da olacaktır…anlayıp da işine gelmeyen de..kaleminize sağlık. Bu tür insnaların azalmasını bu yüzyıl da görebilir miyiz bilemiyorum…yazınız dile getirilemeyenlerin tercümanı olmuş…

 37. Semra C. diyor ki:

  Yazınız için tebrik ediyorum, cesaretinize sağlık. Bir hanımın bunu dile getirmesi gerekiyordu. Selamlar.

 38. Hüseyin K. diyor ki:

  Sabah kalktım ve şaşırtıcı biçimde kendimi dün okuduğum bu yazıyı düşünürken buldum. :) 12.10.2012

 39. Süleyman P. diyor ki:

  tebrikler cesurca…toplumsal yozlaşmanın kadınca evrilmesine içeriden bir bakış.

 40. Turasan diyor ki:

  Çok ilginç bir yazı !!! Düşündükçe ve yazıyı hazmettikçe farkediyorsunuz gerçekleri…

 41. Harika diyor ki:

  Başlık ve içerik ilginç olmuş.

 42. erdoğan sarıca diyor ki:

  merhaba zehra hanım
  bu yazınızda kadınları(bir kısmını suçlamışsınız genelde erkeleri suçluyorsunz) suçlamışısnz hem de en ağır bir dille fahişelikle,her erkeğin kucağına oturup si..mekle suçlamışısnz ama keşke biraz daha açık yazabilseydinz somut örnekler verebilseydinz buradan sanki evde oturan genç yaşta evlenmiş ev hanımlığından başka işi olmayan bayanların hepsi sadece si..mek için yaşıyor gibi bir imaj doğuruyor elbetteki siz bunu söylemek istemediniz ama bence daha açık ve somut örnkellerle açıklamlıydınz bu konuyu teşekkürler (Merhaba ERDOGAN Bey, SIZ BU YAZIYI öyle anlamissiniz. Bunda benim bir sucum yok. SADECE EVDE RAHAT OTURUP; GEZMEK-süslenmek-para harcamak icin EVLENENLER var, cocuklariyla da ugrasmiyorlar, kocalarini da sevmiyorlar. Bunlar toplumdaki EN ZARARLI insanlar. Ne hanimlik yapiyorlar, ne de ANNELIK. Bildigimiz “normal fahiseler” BU TÜRDEKI KADINLARDAN (Her ev hanimi böyle demiyorum!) cok daha az zararlilar. Cünkü gelecek nesli bozmuyorlar, bir erkegin hayatini mahvetmiyorlar, anlatabildim mi? GERCEK ANLAMDA IYI AHLAKLI EV HANIMLARINA hicbir suclama yok bu yazida, onlar KONU DISINDA. Bu yazida yeteri kadar acik ve somut örnekler verdim. Sürekli dedikodu eden, birilerinin özel hayatlarini kurcalayan, kiskanc, fesat, kibirli, tembel, eglenceye-gezmeye para harcamaya fazla düskün, cocuklarla ilgilenmek istemeyen, sabirsiz vs…vs…sifatlarinda olan kadinlar bunlar…Zehra Yavuz)

  • erdoğan sarıca diyor ki:

   Evet haklıısızn bu tür kadınlar toplum için kötüdür sadece koca parası yiyip si..mek için yaşarlar ama yazıda sanki bunlar çoğunluktaymış gibi anlam çıkıyor yazılarınız yakından takip edip okuyorum elinize kaleminize yüreğinize sağlık ama sanki hep uç örnekler var gibi ya erkeler in hepsi suçlu sapık gibi yada bu yazıdaki gibi ev hanımları legal fahişe hergün si..şen kadınlarmış gibi bildğiniz tanıdğınz buöyle erkke veya kadınları somut olarak analtın lütfen (Erdogan Bey, tesekkür ederim. Amma velakin, siz yazdiklarimi bir köseye SIKISTIRIP, TEK O YÖNDE kaliyorsunuz. OLAYLARI KAPSAMLI OLARAK düsündügünüzde, GENELLEME YAPMADIGIMI anlayabileceksiniz. Yazilarimda her türlü örnekler var, ayrica AYRINTILARI da acikliyorum. Ayrica KÖTÜ KADIN olup, kendisinin COK IYI KADIN oldugunu düsünen ve KÖTÜLÜKLERE DEVAM eden milyonlarca kadin var, bunlar hic de az sayida degiller. PEK FARKEDILMEYEN, hatta hic farkedilmeyen KÖTÜLÜKLER BUNLAR. Zehra Yavuz)

 43. erdoğan sarıca diyor ki:

  yazılarınz için ben teşekkür ederim yazılarınız rotahaberde gördüm ve okumaya başladım tekrar elinize kaleminize yüreğinize sağlık. yeni yazılarınızı okumak için sabırsızlıkla bekliyorum (Ben de cok tesekkür ederim. Eger yazilarimin faydali oldugunu düsünüyorsaniz, yazilarimin iceriklerini, görüstügünüz kisilerle de sohbetlerde paylasin lütfen. Allah razi olsun. Zehra Yavuz)

 44. erdoğan sarıca diyor ki:

  merhaba Zehra Hanım
  yazılarınızı dün bir kaç arkadaşla sohbet sırasında paylaştım onlara yazınızın tamammını okudum meğer bu konuda ne dertliymiş insanlar bir ikisi kendinden bir ikisi başka arkadaşlarından örnekler verdi inanın evlenmekten korktum nasıl hanımlar varmış dişiliklerini kullanarak kocaalrını tabiri caizse sağmal inek gibi sağan hatta buna rağmen gösterip de vermeyen eşleriyle si.işmek için bile para hediye isteyen
  bunları dinleyince yazınıza daha da hak vermeye başladım ama kendimizi erkekleri de sorgulamak lazım acaba bunları biz mi bu hale getirdik tabiri zcaizse bir parça et için bir delik için onların kölesimi olduk sorgulamak lazım (Her iki tarafta da suc var, ama ERKEKLER daha cok suclular; CÜNKÜ paralari, mallari, mülkleri var, ayrica kadinlari-kizlari yönlendirebilirler. Kadin güzel ve taze olunca simartiyorlar, tavlayabilmek ve evlenebilmek icin. Yas ilerledikce, kadindan nefret etmeye basliyorlar, CÜNKÜ kadin artik simarmis, kibirli, huysuz. Her simartilan kadin simarmaz ama KÖTÜ HUYLU KADIN simarir! Bir de cogu erkek “ev kizi olsun, feminist olmasin” diye yanlis yola sapiyorlar, illa ev kiziyla evlenmek istiyorlar. Ev hanimi demek, feministlik yapmayan demek degildir! Erkekler bunu anlayamiyorlar!!! Ne ev-karilari var, feministlerin HOCASI olabilirler!!! IYI AHLAKLI bir kizla evlenen, huzur bulur. Ama kim GERCEK ANLAMDA iyi ahlakli, onu kimse bilemez. Ilk 1-2 sene iyi ahlakli olup, sonrasinda KÖTÜLESENLER de olabiliyor! Bir de evlilik ile imtihan olanlar var, bu apayri bir konu…Zehra Yavuz)

 45. Fatih Kaya diyor ki:

  “Uzun ama okuyun” şeklinde yönlendirildim ve tek seferde okudum.
  Değerli, çok değerli bir yazı bence.
  Iyi de bir derleme. Tebrikler. (Sagolun. Zehra Yavuz)

 46. Abdulkadir Dede diyor ki:

  bu yorum da çok uzun olmuş ve özenle seçilmesi gereken kelime ve cümlelere yeterince özen gösterilmemiş, mesala legallik yerine meşruluk kelimesini seçebilir, fahişe kelimesini kullanmamaya özen gösterebilirdiniz. Edeb, müslümanın şiarlarındandır, kötü misallerle güzel konular anlatılmaz. (Yorumu uzun bulmuyorum. Isteyen, birkac günde okuyabilir. HIZLI OKUYABILENLER icin yazim birkac dakikada okunabiliniyor. Kelimelere ve cümlelere HADDINDEN FAZLA ÖZEN GÖSTERDIM. Sürekli ara aciklamalar da yaptim. Hususiyetle “fahise” kelimesini kullandim, cünkü fahiseler bile bu türdeki kadinlar kadar zararli degiller. Ben güzel konu anlatmadim zaten, ayrica yazimda hicbir edepsizlik yok. ASIL EDEPSIZLIGI bu türdeki KARILAR yapiyorlar, ama hic utanmadan her yerde dedikodu-giybet etmeye devam ediyorlar. ASIL bu türdeki kadinlar utansinlar.Zehra Yavuz)

 47. Aylin Ermen diyor ki:

  Merhaba Zehra,
  Bu okuduğum 3. yazın ve tespitlerini çok yerinde buldum. Uslübundan dolayı da sana “helal olsun” demek istiyorum. Sayfani yeni kesfettim, diger yazilarini da okuyacagim.
  Selamlar…
  (Sagol Aylin, tesekkür ederim. Bu tür kadinlara, “kadin” diyemiyorum, dilim varmiyor. Bunlar bana göre ancak legal-fahisedir. Okuduklarini, etrafindakilere de anlatirsan, sevinirim. Bu tür ZARARLI INSANLAR desifre edilmeli ki, cözüme dogru adimlar atilsin. Selamlar. Zehra Yavuz)

 48. hande turkoglu diyor ki:

  Yukaridaki yaziyi okudum,kesinlikle katiliyorum…yillarca ayni devran surup gelmis kadinlar kocalarinin parasiyla sefa surmuslerdir ve devam etmektedir..Vay sacimi supurge yaptim vay cocuk dogrudum vay ben bunu yaptim..amerikada avrupadaki kadinlar sanki kadin degiller o muhtesem kadinlar da doguruyor calisiylar onlarda kocalarin aileleri icin herseyi yapiyolar ama turkiyedeki kadinlar gibi degiller..ver yesinler adam getirsin yeter ki. egoist legal faise hakkaten dogru katiliyorum sonuna kadar,tuketen legal faiseler. (Bu tür karilar sadece hazir para yiyenler degiller ki. Keske sadece para yiyip otursalardi, gezselerdi. Bu türdeki karilar öyle bir fesat, kiskanc, dedikoducu oluyorlar ki, toplum bu tür karilar yüzünden hep huzursuz, hep mutsuz. Cocuklarina fazla sevgi verip simartanlar da nesilleri cürütüyorlar, sevgisiz ve ilgisiz büyütenler de. EN BÜYÜK SORUN da bu zaten. Zehra Yavuz)

 49. Bahar Dere diyor ki:

  çamaşırlarım çalındığı için ön tarafa eski eteklerimi astım,komşu teyze ipten eteğini alılarsa daha kötü dedi imalı imalı,zalimlerin yaptıkları hep mazlumlara fatura edilir ya,yazı güzelde bu kadınları böyle teyzeler yetiştirdiğine ve bu teyzeler kımıl zararlıları gibi çok olduklarına göre vay bizim başımıza daha çok çekeceğimiz var demektir…

  • Zehra Yavuz diyor ki:

   Evet. Bu tür kadinlari destekleyenler de, hep “eski cahil kafali” erkekler. “Eski kafali” yazmadim. Cünkü eskiden de cok bilincli, iyi ahlakli insanlar varmis. Onlara haksizlik etmek istemem.

   “eski cahil kafali” erkekler icin evde oturan, hic sesini cikarmayan kadin makbul. Bu kadinlar ne yapiyorlar. Bütün gün dedikodu, giybet…Pasta, börek eksik olmuyor sofralarindan. KÖTÜLÜK YAPMAK icin cok zamanlari var…

Koca-Delisi legal-fahişeler! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz